Przewóz mebli Kraków – TOP najlepszych wskazówek

g

Przewóz mebli Kraków – TOP najlepszych wskazówek

Przewóz mebli – szaf, szafek, biurka czy sofy to nie lada wyzwanie. Niezbędny jest odpowiedni pojazd, ważne są też umiejętności kierowcy, jak i prawidłowy załadunek i rozładunek mienia. Co jeszcze warto wiedzieć na temat transportu mebli? O tym przeczytacie poniżej, zachęcamy do lektury!

Transport mebli Kraków

Czeka Cię przeprowadzka? A może zakupiłeś meble od znajomego i nie wiesz, jak je przewieźć? Większość osób w takim przypadku decyduje się na pomoc specjalistycznej firmy. Zdanie się na fachowców wydaje się dobrym rozwiązaniem i sporą oszczędnością czasu, nerwów i pieniędzy.

 

d

Dlaczego warto przewóz mebli zlecić specjalistom?

Powodów jest kilka, przedstawiamy je poniżej:

  • Firmy transportowe dysponują odpowiednimi pojazdami, wyposażonymi w różnego typu pasy i zabezpieczenia. Dzięki temu przewożony ładunek będzie w 100% bezpieczny, nie przewróci się podczas przewozu, nie porysuje się, a co za tym idzie, bez szkody dotrze na miejsce. Co więcej, firmy transportowe dysponują pojazdami o różnej wielkości, to kolejny plus – samochód będzie dopasowany do rodzaju oraz wielkości naszego zamówienia. Nie będziemy musieli martwić się, że pojazd jest zbyt mały i część naszych mebli nie zmieści się w nim.
  • Kolejny plus to umiejętności kierowcy – prowadzenie dużego pojazdu, wypełnionego  meblami i różnego typu artykułami to nie lada wyzwanie, z którym nie każdy sobie poradzi. Doświadczony kierowca, a zwykle właśnie tacy pracują w firmach transportowych, stawi czoła warunkom atmosferycznym i problemom na drodze. Co więcej, kierowcy w takich firmach zazwyczaj mają doskonałą orientację w terenie i mogą pochwalić się znajomością wielu tras.
  • Załadunek i rozładunek – ważny jest również załadunek i rozładunek mebli. W szczególności ma to znaczenie w przypadku przeprowadzek mieszkań – wąskie korytarze klatek schodowych, schody, niewielkie windy lub ich brak sprawiają, że samo wyniesienie lub wniesienie mebli jest bardzo trudne, co więcej bardzo łatwo coś uszkodzić.

meble

Tutaj pojawia się kolejny problem…

a mianowicie duże, ciężkie meble, na przykład drewniane. Ich przeniesienie wymaga odpowiednich umiejętności, których większości z nas po prostu brakuje. Osoby specjalizujące się w przewozie mebli z pewnością poradzą sobie z takim zadaniem – doskonale znają one techniki podnoszenia mebli i wiedzą, w jaki sposób przetransportować te duże i ciężkie. Transport mebli Kraków – Taxi Bagażowe.

Pamiętajmy również o tym, że różnego rodzaju meble takie jak:

  • szafki,
  • biurka,
  • fotele ,
  • sofy,

powinny być w odpowiedni sposób zabezpieczone. Niezmiernie ważną kwestią jest pozamykanie na klucz szafek, które mają zamek oraz pozaklejanie szuflad, szaf i szafek taśmą.

Pamiętajmy też, aby powyjmować wszystkie półki z szaf.  Jest jeszcze szereg innych kwestii, o których nie możemy zapomnieć. Możemy jednak sobie tego zaoszczędzić – zdając się na specjalistyczną firmę zyskamy pewność, że fachowcy zauważą każdą nieprawidłowość i zadbają o to, by wszystko było dopięte na ostatni guzik.

A co z antykami i naprawdę kosztownymi meblami? W takiej sytuacji pomoc specjalistycznej firmy jest niezbędna. Warto o tym pamiętać. Specjaliści zadbają o to, żeby nasze mienie bez szwanku dotarło na miejsce i zaoszczędzą nam nerwów.

O tym warto pomyśleć

Oczywiście nawet najlepsza firma przeprowadzkowa nie wykona dla nas całej pracy. Sami musimy dokładnie opróżnić meble i przeanalizować, jak duży będzie nasz ładunek. Powinniśmy też wszystko dokładnie wymierzyć  – dzięki temu będzie można dobrać odpowiedni pojazd i określić jak dużo osób jest potrzebnych do pomocy. Po tych czynnościach możemy rozglądać się za czymś takim jak usługi transportowe.

Cena przewozu mebli

Cena przewozu mebli oczywiście zależy od kilku czynników. Istotne są tutaj wielkość zamówienia, a co za tym idzie,  samochodu, który będziemy musieli wynająć. Kolejną bardzo istotną kwestią jest również liczba kilometrów do pokonania.

Innym czynnikiem mającym wpływ na cenę jest to czy firma ma nam również pomóc przy załadunku i rozładunku mebli, czy jej zadanie ograniczać się będzie tylko do przewozu naszego mienia. Jeśli firma zajmuje się też załadunkiem i rozładunkiem, ważna jest liczba osób, które wynajmujemy do pomocy. Niezmiernie ważnym czynnikiem, wśród powyżej wymienionych jest  też długość trasy, jaką firma będzie musiała pokonać, aby przewieźć nasze meble.

Firmy ustalają różne ceny. Co więcej, często dla tras poniżej i powyżej 200 kilometrów również obowiązują różne stawki. W zależności od konkretnej sytuacji cennik za kilometr może wynosić 0,50 groszy, 1, 1,50, 2 złote. Tani transport – tylko w Taxi Bagażowe Kraków. 

Jak wybrać dobrą firmę transportową?

Firma firmie nierówna – to rzecz oczywista. Jak więc wybrać tę właściwą? Przede wszystkim odwiedźmy stronę internetową danej firmy i zapoznajmy się ze szczegółową ofertą oraz cennikiem. Powinniśmy się wczytać szczegółowo w ofertę danej firmy i dowiedzieć się czy oferują pomoc przy wnoszeniu mebli lub czy w ich ofercie jest utylizacja niepotrzebnych przedmiotów.

Jeśli jakakolwiek kwestia będzie dla nas niejasna warto zadzwonić i dopytać, unikniemy wtedy nieprzyjemności podczas przeprowadzki. Warto też zapoznać się z opiniami dotychczasowych klientów firmy, która oferuje przewóz rzeczy, z pewnością dostarczą nam one wielu istotnych informacji. Ważne są też takie kwestie jak doświadczenie firmy, czy pojazdy, którymi dysponuje.

 

przewóz mebli

Przeprowadzki Kraków – dlaczego warto wybrać Nas?

Niezależnie więc od tego czy chcemy przewieźć szafę, komodę, łóżko,  biurko, sofę, stolik, krzesła, czy inne meble przemyślmy każdą z powyższych kwestii. Próba przetransportowania takich mebli samochodem osobowym może źle się skończyć i poskutkować uszkodzeniem mebli i dodatkowymi kosztami, jakie może pochłonąć ewentualna naprawa.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty:

Przeprowadzki transport Kraków – zapraszamy do kontaktu. Jeśli szukasz najtańsze przeprowadzki na terenie Krakowa, to napisz do nas lub zadzwoń już dziś.

 

No Comments

Sorry, the comment form is closed at this time.